UWAGA! Dołącz do nowej grupy Nałęczów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Wojewódzkie działania „Bezpieczny Jednoślad” w Nałęczowie


W Nałęczowie oraz w całym województwie lubelskim odbywają się obecnie akcje pod nazwą „Bezpieczny Jednoślad”. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników jednośladów, w tym motocyklistów, motorowerzystów, rowerzystów i kierujących hulajnogami, którzy są jednymi z najbardziej narażonych uczestników ruchu drogowego. Policja przeprowadza kontrole stanu technicznego pojazdów oraz trzeźwości kierujących. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo i odpowiedzialność wszystkich użytkowników dróg.

W ramach działań „Bezpieczny Jednoślad” policjanci dokonują szczegółowych inspekcji pojazdów, sprawdzając ich stan techniczny oraz to, czy są odpowiednio wyposażone. Kontrolowane są także wyniki badań na obecność alkoholu w organizmach kierujących. Mundurowi monitorują również zachowanie innych uczestników ruchu drogowego wobec tych, którzy poruszają się na jednośladach.

Statystyki wskazują na rosnące ryzyko wypadków wśród użytkowników jednośladów. W bieżącym roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 108 wypadków, w wyniku których 97 osób zostało rannych, a 6 tragicznie zmarło. Apeluje się do wszystkich o rozwagę i kulturę na drogach, podkreślając, że niezależnie od środka transportu, celem każdego uczestnika ruchu powinno być bezpieczne dotarcie do celu.

Źródło: Policja Puławy


Oceń: Wojewódzkie działania „Bezpieczny Jednoślad” w Nałęczowie

Średnia ocena:4.99 Liczba ocen:24


Zobacz Także