Weekend w Nałęczowie

Życie w Nałęczowie zaczyna się już od godzin porannych, kiedy to ulice zaczynają zapełniać się turystami jak i tubylcami. Swoje pierwsze kroki warto skierować w stronę ulicy Lipowej.
Jest to najbardziej reprezentacyjna ulica Nałęczowa, przy której znajduje się kilkanaście zabytkowych willi w stylu szwajcarskim. Zbudowane zarówno z drewna jak i murowane stanowią cząstkę bytu Nałęczowa, jest to idealne miejsce na spacer.

Na skraju ulicy Lipowej przy skrzyżowaniu ulicą Graniczną znajduje się stylowy budynek stanowiący Dom Ludowy. Budynek powstał w 1906 roku i początkowo znajdował się w nim bank i z tą myślą został zbudowany. Obecnie jest tu mały sklepik i kawiarnia. Idąc dalej główną trasą po lewej stronie na wzgórzu, naszym oczom ukaże się majestatyczny Kościół Parafialny. Zabytek sakralny z dumą prezentuje swoją barokową bryłę i zdaje się czuwa nad miastem i jego mieszkańcami.
Kierując się dalej ulicą Nałęczowską napotykamy miejsce, gdzie produkowana jest jedna z najbardziej popularnych wód mineralnych w Polsce czyli Nałęczowianka.

Kolejną ulicą, która zaprasza na nałęczowski spacer jest Armatnia Góra. Znajdują się tutaj liczne zabytkowe wille np. Podgórze czy też Oktawia. Idąc dalej docieramy do pięknej Kaplicy p.w. św. Karola Boromeusza zbudowanej w stylu zakopiańskim. Odprawiane są tutaj regularnie msze święte. Warto odwiedzić również Muzeum Stefana Żeromskiego, które znajduje się przy bocznej ulicy nazwanej od nazwiska poety.

Jeżeli zgłodniejemy, warto odwiedzić jedną z kilku restauracji znajdujących się w centrum miasta. Serwowane są tu głównie dania kuchni regionalnej i polskiej. Warto również wspomnieć o karczmie, której specjałami są potrawy z dziczyzny. Lokal przeszedł popularny program tv Kuchenne Rewolucje Magdy Gessler.

Gdy już ukoimy podniebienie należy wybrać się do „serca” Nałęczowa, którym jest bez wątpienia Park Zdrojowy. To właśnie tutaj najbardziej odczuwa się zdrowotne oddziaływanie mikroklimatu regionu. Przekraczając Bramę Wschodnią naszym oczom ukazuje się Pałac Małachowskich. Budynek z XVIII wieku posiada mnóstwo zabytkowych Sal i pomieszczeń, w jednym z nich znajduje się Muzeum Bolesława Prusa. Znajduje się tu również Kawiarnia Pałacowa, gdzie organizowane są dancingi. Następnie uroczymi parkowymi alejkami udajemy się w stronę centrum parku, gdzie znajduje się staw parkowy wraz z wysepką zakochanych. Malownicze krajobrazy, śpiewy ptaków, pływające kaczki i łabędzie sprawią, że zachwytom nad tym miejscem nie będzie końca. Po drugiej stronie stawu w Domu Zdrojowym znajduje się Pijalnia Czekolady E. Wedel, gdzie można delektować się czekoladą podawaną na przeróżne sposoby.

Dzień w SPA

Po czy też w trakcie aktywnie spędzanego dnia, na chwilę relaksu zapraszają baseny Atrium SPA Nałęczów. Kompleks wyposażony jest w duży basen, rzeczkę z prądem, liczne stanowiska do hydromasażu, sauny i wiele więcej, natomiast zabiegi SPA poprawią samopoczucie i pozytywnie wpłyną na organizm człowieka.

Peeling ciała – prosty i skuteczny zabieg pielęgnacji ciała. Jego istotą jest delikatne usunięcie obumarłych tkanek i zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Przyśpiesza to proces odnowy ciała i regeneracji naskórka. Jest podstawą przystąpienia do kolejnych zabiegów SPA.

Kąpiel w białej glince – minerał naturalny, który na potrzeby zabiegu sprowadzany jest z Grecji. Biała glinka ma kojące właściwości dla skóry człowieka, stąd wykorzystywana jest do zabiegów kosmetycznych twarzy. W kompleksie Atrium Spa Nałęczów można zastosować ten zabieg dla całego ciała ludzkiego, co pozytywnie wpłynie na gładkość i aksamitność skóry.

Bicze szkockie – silny natrysk wodny na ciało człowieka wykonywany przy użyciu wody o zmiennej temperaturze. Zabieg ten ma zbawienny wpływ na mięśnie człowieka, rozluźnia i regeneruje. Dodatkowo ujędrnia skórę i poprawia samopoczucie oraz pobudza układ krążeniowy i oddechowy.

Aromaterapia w kapsule – zamknięta kapsuła koncentruje swoje oddziaływanie bezpośrednio na ciało człowieka. Umożliwi wykonywanie zabiegów relaksacyjnych i odżywczych. Zabiegi w kapsule bardzo silnie wpływają na siły witalne człowieka, stymulują zmysły i doznania, a przy tym regulują metabolizm.

Masaż limfatyczny – idealny zabieg dla osób przemęczonych i pracujących na stojąco. Ma pozytywny wpływ na krążenie i limfę, zmniejsza obrzęki i wpływa na wchłanianie się siniaków.

Krioterapia – zabieg polegający na poddaniu ciała przez pewien okres czasu bardzo niskim temperaturom nawet do -160 stopni C. Przed przystąpieniem do tego zabiegu niezbędne jest wykonanie wstępnych badań lekarskich. Do najważniejszych efektów krioterapii można zaliczyć: zmniejszenie napięcia mięśni obrzęków, zwiększenie przepływu krwi w narządach wewnętrznych oraz opóźnianie procesów starzenia.

Kąpiel perełkowa – to nic innego jak zanurzenie się w wodzie, która wypełniona jest pęcherzykami powietrza. Pęcherzyki masują ciało człowieka i działają na nie uspokajająco i nasennie. Kąpiel trwa do 20 minut i ma za zadanie odprężyć i poprawić ukrwienie skóry ludzkiej.

Elektrostymulacja – jak sama nazwa wskazuje jest to stymulacja ciała, za pomocą impulsów elektrycznych. Impulsy wysyłane są do organizmu człowieka, przez co powodują skurcz określonej grupy mięśni. Zabieg ten rozbudowuję tkankę mięśniową oraz pomaga spalać tkankę tłuszczową.

Swoją tężyznę fizyczną można też poprawić w siłowni, gdzie pod czujnym okiem instruktora przeprowadzimy pełny profesjonalny trening.
Odnowieni psychicznie i fizycznie z nową pozytywną aurą, możemy wyluzować się grając w kręgle czy też bilard w Klubie Atrium. Bar oferuje herbatę, kawę, liczne drinki alkoholowe jak i bez alkoholowe oraz dania specjalne jak np. pstrąg z grilla. Odbywają się tu wieczorki taneczne, wystawy i koncerty.

Nałęczów jest bardzo znaną miejscowością turystyczną, którą tak licznie odwiedzają goście z Polski jak i zagranicy. Jest wiele miejsc oraz atrakcji, które trzeba zobaczyć. Ich mnogość w połączeniu ze zdrowotnym powietrzem oraz zabiegami SPA sprawią, że każdy dzień spędzony w Nałęczowie, na pewno nie będzie dniem straconym.

| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.