Park Zdrojowy w Nałęczowie

Aby w pełni wykorzystać naturalne zasoby uzdrowiska, podziwiać malownicze lokalne krajobrazy i na własnej skórze przekonać się na czym tak naprawdę polega urok i dusza Nałęczowa, trzeba tutaj być i po nim spacerować. Najlepszym miejscem, które pozwala doświadczyć wyjątkowość tego miasteczka jest Park Zdrojowy – Nałęczów nie posiada deptaka, dlatego miejsce spotkań i spacerów skupia się właśnie tutaj.

Centrum Nałęczowa stanowi ponad dwudziesto hektarowy park, z dumnie w nim panującym Pałacem Małachowskich oraz ze stawem i wyspą zakochanych. Park Zdrojowy będący wizytówką Nałęczowa, posiada ciekawe zabytki, alejki oraz różnorodna roślinność, która budzi zachwyt i zdumienie. Park jest równocześnie terenem kuracyjnych spacerów, bowiem są tu zlokalizowane liczne nałęczowskie sanatoria. Niezależnie od pory roku pobyt tutaj jest azylem, który pozwala zapomnieć i odizolować się od życia codziennego miasta. Zabytkowa Brama Wschodnia stanowi majestatyczne wejście do Parku Zdrojowego od centrum Nałęczowa ulicy Lipowej. Od razu naszym oczom ukazuje się dostojny Pałac Małachowskich, w środku którego znajduje się Muzeum Bolesława Prusa.

Pomnik artysty siedzącego na parkowej ławeczce znajduje się tuż obok pałacu. Idąc dalej uroczymi uliczkami, podziwiając otaczającą faunę i florę napotykamy intrygujący pomnik Stefana Żeromskiego. Następnie docieramy do centrum Parku Zdrojowego – dużego akwenu wodnego z uroczą zatoczką. Jest to Wyspa Zakochanych, podobno każdy kto na niej przebywa będzie miał szczęście w miłości… Swoją drugą połówkę warto zabrać do ukrytego wśród zieleni Domu Zdrojowego, gdzie znajduje się Palmiarnia oraz Pijalnia Czekolady Wedel.

Obok stawu dumnie prezentuje się charakterystyczny obiekt Nałęczowa – Sanatorium Książę Józef, często widoczne na widokówkach z tego miejsca. Idąc dalej Aleją Grabową mijamy Stare Łazienki, gdzie odbywają się zabiegi zdrowotne jak np. hydroterapia, a następnie docieramy do Term Pałacowych. Nowoczesny obiekt uzdrowiskowy z całą gamą zabiegów zdrowotnych i odnowy biologicznej. W Parku Zdrojowym znajdują się również dwa kryte baseny – w kompleksie Atrium Spa Nałęczów oraz w Sanatorium Rolnik.

Błogość ducha, radość, zachwyt i zdumienie- emocje te dostępne są dla każdego kto choć raz odwiedzi Nałęczów i pooddycha krystalicznie czystym powietrzem, którego epicentrum znajduje się w Parku Zdrojowym.

Adres: Aleja Kasztanowa 2, 24-140 Nałęczów

 

 

| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.