Sanatoria w Nałęczowie

Nie od dziś wiadomo, że na przestrzeni ostatnich lat Nałęczów wraz z miejscowymi sanatoriami, stał się swoistym centrum turystyczno-uzdrowiskowym w Polsce. To niewielkie miasto leżące na Wyżynie Lubelskiej, cechuje przede wszystkim wartościowe środowisko klimatyczne, tak bardzo poszukiwane przez kuracjuszy, turystów jak i tubylców. Liczne sanatoria uzdrowiskowe o profilu kardiologicznym tworzą nałęczowską bazę leczniczą, która oferując różnego rodzaju pobyty i zabiegi skutecznie przeciwdziała chorobom m.in. układu sercowo-naczyniowego czy układu krążenia.

SANATORIUM KSIĄŻĘ JÓZEF

Aleja Kasztanowa 6, 24-140 Nałęczów

Zlokalizowane w centrum Parku Zdrojowego przy akwenie wodnym. Najbardziej kojarzone z Nałęczowem sanatorium uzdrowiskowe, często można je ujrzeć na pocztówkach czy biuletynach turystycznych. Zakład leczniczy oferuje zabiegi z zakresu krioterapii, choroby stawów oraz rehabilitację ruchową.

SANATORIUM STARE ŁAZIENKI

DSC07543

Aleja Grabowa 4, 24-140 Nałęczów

Znajduje się w Parku Zdrojowym nieopodal wejścia od strony Bramy Zachodniej. Obiekt skupia uwagę swoim barokowym stylem budownictwa. Kuracjusze mogą tu skorzystać z hydroterapii, która jest głównym profilem tego Zakładu. Ponadto możliwe są zabiegi z ciepłolecznictwa i inhalacji.

JESIENNA REZYDENCJA

Jesienna Rezydencja

Tadeusza Kościuszki 7, 24-140 Nałęczów

Sanatorium Jesienna Rezydencja usytuowane jest w uroczym zakątku Nałęczowa przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Obiekt wkomponowany jest w zieleń ogrodu, w którym się znajduje – tym samym zachęca swoich kuracjuszy do zdrowotnych spacerów i delektowania się czystym powietrzem Nałęczowa.  W swojej ofercie posiada różnorodne zabiegi odnowy biologicznej i pobyty o profilu kardiologicznym.

KARDIOLOGICZNY SZPITAL UZDROWISKOWY

Kardiolog 3

Ulica Górskiego 5, 24-140 Nałęczów

Usytuowany blisko centrum Nałęczowa przy ulicy Górskiego, traktowany również jako sanatorium kardiologiczne. Duży obiekt szpitalny w swoich pakietach sanatoryjnych oferuje leczenie chorób wieńcowych, układu krążenia oraz rehabilitację po zawałach i operacjach serca.

SANATORIUM CICHE WĄWOZY

Ulica Głowackiego 12, 24-140 Nałęczów

Znajduje się w zielonym zakątku Nałęczowa, do które prowadzi kręta i dość strona ulica Głowackiego. Sanatorium położone jest bardzo malowniczo, wśród nałęczowskich wąwozów lessowych. Swoją ofertę kieruje do kuracjuszy po zawałach mięśnia sercowego, z problemami otyłości, cukrzycy, wyczerpania psychofizycznego oraz nerwic.

SANATORIUM UZDROWISKOWE ROLNIK

Rolnik 1

Ulica Górskiego 14, 24-140 Nałęczów

Kolejne Sanatorium zlokalizowane w ścisłym centrum Parku Zdrojowego. Obiekt, który specjalizuje się w leczeniu chorób układu krążeniowego, oferuje zabiegi z zakresu kinezyterapii, hydroterapii, balneoterapii, fizykoterapii i innych. Sanatorium Rolnik oferuje też swoim kuracjuszom zabiegi rehabilitacyjne na krytym basenie, który znajduje się na terenie obiektu. Zajęcia grupowe w wodzie pozytywnie wpływają na problemy z kręgosłupem, pomagają w walce z cukrzycą jak i podnoszą witalność i samopoczucie.

SANATORIUM ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO

ZNP

Ulica Głowackiego 7, 24-140 Nałęczów

Sanatorium ZNP umiejscowione jest na obrzeżach Nałęczowa przy ulicy Głowackiego wśród drzew i wąwozów. Typowy zakład leczniczy o profilu kardiologicznym, świadczy usługi w zakresie chorób serca i układu krążenia. Sanatorium oferuje zarówno turnusy pełnopłatne, z dofinansowaniem z PFRON jak i skierowaniem z NFZ.

KOLEJOWY SZPITAL UZDROWISKOWY

Szpital Kolejowy 3

Ulica Górskiego 6, 24-140 Nałęczów

Znajduje się przy ulicy Górskiego, blisko centrum Nałęczowa. Specjalizuje się w leczeniu chorób serca, a zwłaszcza choroby wieńcowej. Zakład leczniczy posiada silne zaplecze techniczne i personalne do rehabilitacji osób po operacjach i zawałach serca.

SANATORIUM FORTUNAT

Tadeusza Kościuszki 7, 24-140 Nałęczów

Pięknie położone niedaleko centrum Nałęczowa, blisko Parku Zdrojowego. Budynek znajduje się na ogrodzonej posesji, wśród drzew i alejek do spacerów. Posiada bardzo dużą ilość pokoi 1 i 2 osobowych z łazienkami oraz z balkonem. Sanatorium realizuje kuracje kardiologiczne, ze skierowaniem ambulatoryjnym z NFZ i turnusy rehabilitacyjne.

Wyjątkowe położenie Płaskowyżu Nałęczowskiego, zapewnia mu wysoką wilgotność powietrza, co znacząco wpływa na samopoczucie i łatwość w oddychaniu. Ten naturalny atut ma swoje odzwierciedlenie w opiniach kuracjuszy, którzy rok rocznie wracają do Nałęczowa i polecają tutejsze sanatoria uzdrowiskowe swoim rodzinom i znajomym.

| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.