Rąblów

Rąblów jest niewielką miejscowością położoną nad rzeką Bystrą, która przynależy do obszaru Płaskowyżu Nałęczowskiego. Ta spokojna i urocza wieś, zlokalizowana jest w centrum trójkąta turystycznego, przez co stanowi punkt przecięcia wielu szlaków rowerowych oraz pieszych łączących Nałęczów i Kazimierz Dolny. Mimo doskonałej lokalizacji oraz licznych walorów przyrodniczych wieś najbardziej kojarzona jest z jedną atrakcją, którą jest stok. Rąblów co roku zaprasza wszystkich miłośników białego szaleństwa.

Stok Narciarski w Rąblowie

Rąblów, którego stok zlokalizowany jest na wzgórzach od północnej strony, jest bardzo dobrze prosperującą bazą sportów zimowych. Wyciągi narciarskie wyposażone są w ratraki oraz armatki śnieżne, dzięki którym nawet gdy opady śniegu są znikome, ale jest mróz możliwe jest sztuczne naśnieżanie górki. Zimowy kompleks stanowią 4 główne trasy zjazdowe, których łączna długość liczy sobie ponad 1000 m. Teren, na którym znajduje się stok narciarski, jest bardzo dobrze zagospodarowany. Przy wyciągu znajdują się liczne punkty gastronomiczne, ogniska, grillowiska gdzie narciarze mogą zregenerować siły. Dostępne są również punkty wypożyczalni sprzętu- tutaj można zaopatrzyć się w deski snowboardowe czy też narty.

Rąblów posiada również specjalny tor zaadaptowany jako snow-park, gdzie wytrawni snowboarderzy mogą próbować swoich sił na licznych rurkach, hopkach czy też murkach. Dla mniej zaawansowanych technicznie użytkowników stoku, jest też ośla łączka, gdzie można uczyć się podstaw jazdy nie stwarzając przy tym zagrożenia dla innych użytkowników jak i dla siebie. Wyciągi narciarskie w Rąblowie są w pełni oświetlone, dlatego możliwa jest jazda również po zmroku. Na terenie stoku działa licencjonowana szkółka narciarska, gdzie pod czujnym okiem instruktora można stawiać pierwsze kroki w sportach zimowych.

Najlepszym sposobem na aktywne spędzenie zimowych dni na świeżym powietrzu jest stok narciarski. Rąblów jako ośrodek narciarski jest bardzo popularny, co roku ściąga miłośników sportów zimowych zarówno z województwa lubelskiego jak i całej Polski.

| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.