Majówka z Panem Prusem w Nałęczowie

W ostatni weekend maja do Nałęczowa przyjedzie sam…. Bolesław Prus.

Autor „Lalki” zjawi się w Nałęczowie w niedzielę, natomiast w świat Prusa będzie można się przenieść już w sobotnie przedpołudnie.

Od godz. 10.00 będzie można zwiedzać Muzeum Bolesława Prusa i wystawę „Feliks Araszkiewicz- nauczyciel, naukowiec, racjonalista” zorganizowaną z okazji 55-lecia muzeum. Z kolei o godz. 15.00 w Ochronce im. Adama Żeromskiego rozpoczną się spotkania w Salonie Artystyczno-Literackim, podczas których będzie mowa o lubelskich latach Bolesława Prusa, o przyjaźni Prusa z Julianem Ochorowiczem oraz o pozytywistach lubelskich. Wieczorem o godz. 18.00 przed pomnikiem pisarza obok Pałacu Małachowskich zostaną złożone kwiaty. O godz. 19.30 organizatorzy zapraszają na wieczorny spacer po Nałęczowie, zakończony poczęstunkiem w „Zabytkowych Podziemiach” przy ulicy Lipowej.

W niedzielę, równo w południe, Nałęczów odwiedzi sam Bolesław Prus. Jego powitaniu będzie towarzyszyć mnóstwo atrakcji. Zostanie zorganizowany turniej szachowy (zapisy od godz. 10.00), koncert muzyczny, konkursy, pokazy tańca “Chmielewski Prusowi”, warsztaty i animacje, przejażdżki bicyklem i wiele więcej.

Organizatorem imprezy jest Muzeum Bolesława Prusa Oddział Muzeum Lubelskiego w Lublinie.

źródło: ias24.eu

| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.