Kinowy weekend w Nałęczowie- Zerwany Kłos

W Nałęczowie w kinie Cisy w dniach od 3 do 6 marca, będzie emitowany film o bł. Karolinie Kózkównie – „Zerwany Kłos” w reżyserii Witolda Ludwiga. Twórcami filmu są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. 16-letnia Karolina Kózkówna, ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka.

W rolach głównych wystąpili m.in. Aleksandra Hejda (bł. Karolina Kózkówna) i Dariusz Kowalski (Jan Kózka). – Historia ojca Karoliny jest niezwykle dramatyczna. Było dla mnie wielkim wyzwaniem, żeby jakoś „dobrać się” do tej postaci, jakoś ją obronić… – mówi Dariusz Kowalski, który wcielił się w tę rolę, w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl – Jego zachowanie pozostaje tajemnicą. Zostawił przecież córkę w rękach sołdata, wiedząc, co ją może czekać. Wydawać by się mogło, że powinien bronić Karoliny za wszelką cenę. Z drugiej strony – w domu zostawił liczną rodzinę… Ten człowiek do końca życia zmagał się z wyrzutami sumienia – podkreśla Kowalski specyfikę swojej postaci.

Produkcja stanowi również wotum wdzięczności, za dar spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem w Polsce podczas ŚDM.

W związku z emisją filmu organizujemy konkurs na FB, w którym do wygrania jest 1 podwójny bilet na seans „Zerwany Kłos”.

Regulamin konkursu:

  1. Konkurs kierowany jest do fanów naleczow24.pl na FB
  2. Organizatorem konkursu jest naleczow24.pl
  3. Nagrodą jest 1 bilet dla 2 osób na film „Zerwany Kłos” , emisja w kinie Cisy w Nałęczowie w piątek (03.02.2017) na godz. 18.00 lub w sobotę (04.03.2017) na godz. 17.00, o wartości 30 zł.
  4. Aby przystąpić do konkursu, należy w komentarzu pod postem odpowiedzieć na pytanie: Kto wykonuje piosenkę z filmu „Zerwany Kłos” ?
  5. Zwycięzcą będzie osoba, która udzieli prawidłowej odpowiedzi jako pierwsza.
  6. Naleczow24.pl powiadomi zwycięzcę o wygranej, za pomocą bezpośredniej wiadomości z fanpega.
| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.