Kazimierz Dolny – Atrakcje turystyczne

Jeżeli spędzamy urlop w Nałęczowie, warto odwiedzić znajdujący się w pobliżu Kazimierz Dolny nad Wisłą. Atrakcje oraz specyficzna zabudowa, tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Wąskie uliczki w stylu włoskim, piękne kamienice i spichrze, budynki wzniesione z wykorzystaniem wapienia z pobliskiego, nie czynnego już kamieniołomu są znakiem rozpoznawczym Kazimierza Dolnego. Nie widać tu zbytniej komercjalizacji, jest kilka sklepików z pamiątkami. Generalnie spacerując po słynnym już kazimierskim rynku można odczuć, że cofamy się w czasie do XVI wieku. Poza turystyką Kazimierz Dolny słynie ze swojej fascynacji sztuką, przez to stał się „fabryką” twórców i artystów.

Liczni ludzie mają tutaj swoje wystawy, galerie, czy też prowadzą warsztaty artystyczne. Nie bez powodu odbywa się tu słynny na całą Polskę festiwal filmowy „2 Brzegi”, podczas którego do Kazimierza przyjeżdża elita aktorska z Polski i zagranicy. Atutem tej miejscowości jest też nie wątpliwie jej położenie nad Wisłą, która jest veną i natchnieniem lokalnych twórców jak i gości z zewnątrz. Wzdłuż rzeki usytuowana jest promenada- spacerując po niej można delektować się widokiem Wisły jak i samego miasteczka. Wzdłuż niej przycumowane są łodzie i statki, którymi warto wybrać się w rejs.

Trójkąt turystyczny Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy jest licznie odwiedzany przez turystów z Polski jak i z zagranicy. Atrakcje tego miejsca sprawiają, że jest obowiązkowym punktem turystycznym na mapie regionu lubelskiego.

| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.