Jubileusz 55-lecia Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie.

W najbliższy weekend 2-3 grudnia, odbędą się uroczyste obchody jubileuszu 55-lecia Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie. Większość wydarzeń z tym związana, odbędzie się w sobotę w Pałacu Małachowskich od godziny 15. Dodatkowo w piątek na KUL-u o godz. 12, odbędzie się spotkanie z prof. Cheongiem Byung-Kwonem- tłumaczem „Lalki” na język koreański.

 

Aż ciężko w to uwierzyć, ale już 55 lat minęło od otwarcia Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie. Liczne pamiątki i zapiski związane z Prusem, przenoszą zwiedzających w świat przeżyć pisarza. Aleksander Głowacki urodził się w Hrubieszowie w 1847 roku.  W wieku 35 lat po raz pierwszy przybył do Nałęczowa i od razu się w nim zakochał. Przez kolejne 30 lat regularnie odwiedzał to małe miasteczko, stając się bywalcem Nałęczowa. W Nałęczowie autor tworzył swoje dzieła, ale również prowadził kurację zdrowotną w miejscowym uzdrowisku.

Podczas obchodów 55-lecia Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie nie zabraknie wykładów, prelekcji, wystąpień czy też wspólnego czytania prozy Bolesława Prusa.

plakat-prus

 

Źródło: dziennikwschodni.pl

| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.