Inwestycje drogowe w gminie Nałęczów

Wykonawcy robót proszą o ostrożność i cierpliwość kierowców aut i innych uczestników ruchu drogowego, w pobliżu remontowanych ulic w gminie Nałęczów.

Remontowana jest m.in. ulica Ewy Szelburg Zarębiny, gdzie drogowcy przygotowują nowe miejsca parkingowe, przebudowują chodniki i kładą nową nawierzchnię jezdną. Jest to mocno uczęszczane miejsce, gdyż obok znajduje się przedszkole i zespół szkół. Prace remontowe, których budżet opiewa na kwotę ok. 600 tys. zł. potrwają do końca listopada.

W najbliższych dniach rozpocznie się również remont drogi gminnej w miejscowości Bronice Kolonia, gdzie zostanie położony nowy asfalt. Koszt robót wyniesie ok. 335 tys. zł, termin realizacji przewidziany na połowę listopada.

Miejscowość Drzewce zyska nowy chodnik o długości 730 metrów, koszt inwestycji ok. 200 tys. zł. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane do końca listopada. W tym samym terminie, powstanie również chodnik przy drodze powiatowej w Piotrowicach- inwestycja realizowana przy dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Gmina Nałęczów czeka również na rozstrzygnięcie przetargów na budowę ciągu pieszo-rowerowego i oświetlenia przy trasie wojewódzkiej w Bochotnicy Kolonia i przebudowę dróg gminnych w Piotrowicach, Bronicach, Czesławicach i Drzewcach. Ukończenie prac remontowych, planowane jest do 20 grudnia.

źródło: ias24.eu

| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.
  • Zielony

    Ciekawe kiedy ktoś się zajmie szosą powiatową z Kolonii Drzewcy do Wąwolnicy, szosa jest w opłakanym stanie
    dół na dole.. A w Nałęczowie przy ul. Tadeusza Sołdka ułożenie kostki by się przydało, tam dużo ludzi chodzi, dzieci chodzą do szkoły a nic nikt nie robi od lat w tym miejscu..