Viva il Cantare- Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej w Nałęczowie

W najbliższy weekend 29 lipca w Nałęczowie, rozpocznie się  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej oraz Letni Konkurs Wokalny Viva il Cantare.

Podczas festiwalu swoje umiejętności wokalne zaprezentują m.in.: Aleksandra Hofman (sopran), Beata Wardak (mezosopran), Sohn Ye Young (sopran), Ramona Rey (mezzosopran), Leszek Świdziński (tenor), Michał Janicki (baryton), Łukasz Krawczyński (tenor) i Michał Romanowski (bas).

Koncertowanie rozpocznie się już w niedzielę 30 lipca. o godz. 12.45- wówczas odbędzie się koncert sakralny w Kościele pw. św. Wojciecha w Wąwolnicy. Drugi taki koncert, odbędzie się o godz. 16 w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie.

Główne wydarzenia zostały zaplanowane w dniach  4-6 sierpnia. W piątek o godz. 19 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury będzie miał miejsce koncert uczestników Kursu Wokalnego “Księżnczka Czardasza”. Następnie w sobotę o tej samej godzinie, wokaliści wystąpią podczas Wieczoru Pieśni. Koncert Galowy, który odbędzie się w niedzielę o godz. 20, w terenach zielonych przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie (ul. Lipowa 3), będzie uroczystym zakończeniem festiwalu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

źródło: dziennikwschodni.pl

| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.