Taneczny weekend w Nałęczowie.

W najbliższy weekend 15-17 czerwiec w Nałęczowie odbędzie się 12. Nałęczowski Festiwal Tańca EURO – DANCE, który będzie połączony ze Świętojańskim Piknikiem.

Taneczne zmagania poprzedzi w piątkowe przedpołudnie pierwszy blok warsztatów, natomiast oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 16.00, gdy barwny korowód przejdzie z placu przy Nałęczowskim Ośrodku Kultury w okolice urzędu miejskiego. To tutaj pół godziny później rozpocznie się pierwsza część konkursowych prezentacji, które będą kontynuowane dzień później od 9.30. W tym roku publiczność obejrzy około 130 pokazów, przygotowanych przez solistów, duety i zespoły taneczne.

W sobotnie południe 16 czerwca w Parku Zdrojowym w Nałęczowie rozpocznie się Świętojański Piknik z produktami spożywczymi i rękodziełem wystawców z okolic Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław.

Będzie też aspekt kulinarny- kucharze z Lubelszczyzny będą przyrządzać na żywo w kulinarnej strefie gotowania swoje popisowe dania m.in. z miodów, olejów, konfitur z róży i innych produktów lokalnych certyfikowanych przez Lokalną Grupę Działania “Zielony Pierścień”. Na miejscu będzie można podpatrzeć jak przygotować, na przykład tradycyjne pierogi z kaszą, serem i miętą, pastę z wątróbki z cydrem i miodem, placuszki z kaszy orkiszowej z konfiturą różaną czy polędwiczki z kozim serem.

Wydarzeniom będzie towarzyszyć świetna muzyka artystów regionalnych w różnych klimatach. Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie włoski tancerz klimatów latynoamerykańskich, piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny Stefano Terrazzino, którego koncert jest zaplanowany w sobotę na godz. 21.00

źródło: ias24.eu

| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.