Pijalnia Wód i Czekolady w Nałęczowie

Nałęczów słynny jest przede wszystkim ze swojego leczniczego powietrza, które potrafi mieć zbawienny wpływ dla zdrowia człowieka. Jednak warto wspomnieć też, o drugiej ważnej cesze tego miasteczka, którą jest woda.

Nałęczów położony jest na podłożu lessowym, gdzie w kredowych skałach płynie życiodajna woda. Stanowi ona ważny element terapii gości i kuracjuszy, bowiem ma właściwości zdrowotne. Centrum smaku wód mineralnych znajduje się w Domu Zdrojowym, gdzie możemy delektować się wodami leczniczych z różnych źródeł znajdujących się w Parku Zdrojowym. Wody te mają potwierdzone pozytywne oddziaływanie na organizm ludzki, optymalizują pracę serca, wspomagają układ pokarmowy czy też leczą stany lękowa oraz depresje ludzkie. W Domu Zdrojowym znajduje się też Palmiarnia – można tutaj podziwiać ogromne palmy wypielęgnowane przez wieloletniego ogrodnika uzdrowiskowego Franciszka Kamińskiego.

Pijalnia Czekolady

Dodatkowym atutem Domu Zdrojowego jest też możliwość delektowania się czekoladą w miejscowej Pijalni E.Wedel. Serwowane są tu różnorodne desery oraz czekolady, których marka i tradycja liczy sobie już ponad 160 lat.

Według specjalistów i lekarzy organizm ludzki do prawidłowego funkcjonowania, potrzebuję przyjmować ok. 2 litry wody dziennie. Nałęczów, którego podłoże zawiera w sobie naturalne zasoby wodne jest idealnym miejscem dla takiej kuracji. Potwierdzeniem tego jest fakt, że z miejscowych źródeł korzystają też znane w Polsce jak i zagranicą marki Nałęczowianka i Cisowianka.

 Adres: Aleja Stanisława Małachowskiego 11, 24-140 Nałęczów

| Ocena: 5/5 na podstawie 1 recenzji.